ნინო იობაშვილი ნინო იობაშვილი
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281543
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-502
  • დაბადების თარიღი
  • 08-09-1984

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (01-04-2021 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბრემენის უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ევროპული და საერთაშორისო სამართალის მაგისტრი (LL.M.Eur.)

სამუშაო გამოცდილება

  • ეროვნული უსაფრთხოების საბჭოს აპარატის უფროსის მოადგილე (2019 - 2021)
  • შსს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის სამმართველოს უფროსი (2018 - 2019)
  • საქართველოს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის სამმართველოს უფროსის მოადგილე (2015 - 2018)
  • შსს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის სამმართველოს უფროსის მოადგილე (2010 - 2015)

სპეციალური წოდებები

  • წოდების რანგი
  • უფროსი სპეციალური წოდება
  • წოდება
  • ეროვნული უსაფრთხოების ვიცე-პოლკოვნიკი
  • მინიჭების თარიღი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (05-04-2021 )

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-05-2021 )
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (05-04-2021 )

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენისა და დეოკუპაციის საკითხებთან დაკავშირებული დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (17-05-2021 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    კატარის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    ლიეტუვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    მონტენეგროს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    საბერძნეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    ფინეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    შვედეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    შვეიცარიის კონფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა (OSCE PA), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა (NATO PA), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (09-06-2021 )