ირაკლი მეძმარიაშვილი ირაკლი მეძმარიაშვილი
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281220
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-321
  • დაბადების თარიღი
  • 29-01-1962

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • თბოაირმომარაგება და ვენტილაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • საზოგადოება „თბილისელის“ გამგეობის თავმჯდომარე (2013 - 2020)
  • EngeoCapital Group GMBH-ის აღმასრულებელი დირექტორი (2010 - 2012)
  • საქართველოს ბ. პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონის გენერალური დირექტორი (2006 - 2009)
  • ფსკ "დინამო"ს დამფუძნებელი და აღმასრულებელი დირექტორი (2005 - 2006)
  • Geosport LTD-ს დამფუძნებელი-გენერალური დირექტორი (2004 - 2005)
  • საქართველოს სპორტის სახელმწიფო დეპარტამენტის თავმჯდომარე (2000 - 2004)
  • ქ. თბილისის მთავრობის ვიცე პრემიერი (1998 - 2000)
  • ქ. თბილისის მერიის ეკონომიკური პოლიტიკის სამმართველოს უფროსის პირველი მოადგილე (1995)
  • ქ. თბილისის მერიის კრწანისის მუნიციპალიტეტის გამგებელი (1995 - 1998)
  • შპს "ზის" გენერალური დირექტორი (1994 - 1995)
  • შპს "ტმს"ს გენერალური დირექტორი (1992 - 1994)
  • საქკურორტმომარაგებაგასაღების ტექნიკური დირექტორი (1989 - 1992)
  • კომკავშირის პარტიული სამსახური (1985 - 1989)
  • საპროექტო ინსტიტუტის კავგიპროტრანსის ინჟინერი (1983 - 1985)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (11-12-2020 )

კომიტეტი

  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (29-04-2021 )
  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 )
  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 - 29-04-2021)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ბულგარეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    მონტენეგროს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    უზბეკეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )