ლევან ქარუმიძე ლევან ქარუმიძე
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281225
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-409
  • დაბადების თარიღი
  • 29-06-1987

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ილია ჭავჭავაძის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფილოსოფია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის კომუნიკაციის დეპარტამენტის უცხოურ მედიასთან ურთიერთობის კოორდინატორი (2014 - 2020)
  • ტელეკომპანია „მეცხრე არხის“ დირექტორის თანაშემწე (2012 - 2013)
  • საქართველოს წითელი ჯვრის საზოგადოების პროგრამის კოორდინატორი (2011 - 2012)
  • საქართველოს კარიტასი, პროგრამის ოფიცერი (2009 - 2011)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (11-12-2020 )

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 )
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (17-12-2020 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ირლანდიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ბანგლადეშის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ბოლივიის მრავალეროვნული სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ეკვადორის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (18-02-2021 )
  • arrow
    ლიბანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ნორვეგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    პერუს რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (18-02-2021 )
  • arrow
    პორტუგალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (18-02-2021 )
  • arrow
    სან-ტომეს და პრინსიპის დემოკრატიული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (18-02-2021 )
  • arrow
    შრი-ლანკის დემოკრატიული სოციალისტური რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (18-02-2021 )
  • arrow
    შვეიცარიის კონფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი-საქართველოს საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი (EU-GEORGIA PAC), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (05-01-2021 )
  • arrow
    ევრონესტის საპარლამენტო ასამბლეა (EURONEST PA), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (05-01-2021 )