ქეთევან დუმბაძე ქეთევან დუმბაძე
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281255
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-708
  • დაბადების თარიღი
  • 11-01-1961

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • ნ. დუმბაძის გამომცემლობის დირექტორი (2017 - )
  • ტელეკომპანია მე-9 არხი. საავტორო გადაცემები "ჩემიანი", "დილის იდილია", "მიამბეთ თქვენზე" პროდიუსერი (2013)
  • კულტურის მინისტრის მრჩეველი (2013 - 2020)
  • ჟურნალ "ნიანგის" რედაქტორის მოადგილე (2011)
  • ინფო 9-ს პროდიუსერი, გადაცემები "პრეს ზონა", "კვირის ამბები", "ქრონოგრაფი", "რაკურსი", "ყველა ტელევიზორში", "ქვის სტუმარი". (2011 - 2013)
  • საპატრიარქოს ტელეკომპანია "ერთსულოვნება"ს მთავარი პროდიუსერი გადაცემა "კვირიკე"ს ავტორი და ხელმძღვანელი (2008 - 2010)
  • ტელეკომპანია "იმედი"- "იმედის დილას" რედაქტორი (2004 - 2005)
  • სტუდია აუდიენცია - პროგრამების ხელმძღვანელი (2003 - 2004)
  • სტუდია აუდიენცია - "დიდების ზღაპრის" ხელმძღვანელი (2002 - 2003)
  • ტელეკომპანია მე-9 არხის საინფორმაციო სამსახურის ხელმძღვანელი (2000 - 2002)
  • "მზიურის" დირექტორი (1997 - 2011)
  • სახელმწიფო კანცელარიის სახელმწიფო მინისტრის პრესმდივანი (1996 - 1999)
  • ნოდარ დუმბაძის სახელობის ბავშვთა ქალაქი "მზიური"ს დირექტორი (1996 - 1999)
  • პრეზიდენტის პრესსამსახურის პრეს-რელიზის ჯგუფის ხელმძღვანელი (1995 - 1996)
  • სახელმწიფო კანცელარიის პრესსამსახური სახელმწიფო მრჩეველი (1993 - 1995)
  • საქართველოს ტელერადიო საინფორმაციო გადაცემის "ქვიშის საათის" რედაქტორი (1993 - 1995)
  • თბილისის №53 საშუალო სკოლის პედაგოგი (1983 - 1988)
  • მწერალთა კავშირის ლიტერატურული ურთიერთობისა და მხატვრული თარგმანის კოლეგიის რედაქტორი (1983 - 1993)
  • საქართველოს ტელერადიო კომიტეტი (1983 - 1993)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (1977 - 1983)

დამატებითი ინფორმაცია

ჯილდო:

საზოგადოებრივი მაუწყებლის ჯილდო - წლის საუკეთესო ლიტერატურული პროექტი „ცოცხალი წიგნები“

ჟურნალისტთა კავშირის პრემია „ოქროს ფრთა“ - ლიტერატურული პროექტისთვის „ცოცხალი წიგნები“

პუბლიკაციები:

რამდენიმე ორიგინალური ნაწარმოების ავტორი (პროზა, პოეზია)

სტატიები ადგილობრივ და უცხოურ პრესასა და პერიოდიკაში („პირველი სხივი“, „საუნჯე“, „ლიტერატურული საქართველო“, „ცისკარი“ და სხვა)

კლასიკური და თანამედროვე ავტორების თარგმანები (ლეონარდო და ვინჩი, ჩეხოვი, ლესკოვი, სიმონოვი, ევტუშენკო, ახმადულინა, დეშილ ჰემეტი, ლორეინ ანდერსენი და სხვა)

“ სატელევიზიო პროექტების ავტორი: („ჩემიანი“, „დილის იდილია“, „რაკურსი“, „დუბლიორი“, „მიამბეთ თქვენზე“, „კვირიაკე“, „პრეს-ზონა“, „კვირის ამბები“, „ქრონოგრაფი“)

თანაავტორი: („ყველა ტელევიზორში“, „ქვის სტუმარი“, „ლექსები“)

სატელევიზიო დოკუმენტური ფილმების სცენარის ავტორი და პროდიუსერი („მე, ბაბუა, ილიკო და ილარიონი“, „მეორადები“, „გაღმაც საქართველოა“, „ცოცხალი წიგნები“ და სხვა)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (11-12-2020 )

კომიტეტი

  • arrow
    კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (22-03-2021 )
  • arrow
    კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-03-2021 - 22-03-2021)
  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (16-03-2021 - 18-03-2021)
  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 )
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 - 16-03-2021)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ირანის ისლამური რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    კატარის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ლიეტუვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    საუდის არაბეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ჩეხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ქუვეითის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    შვედეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    შვეიცარიის კონფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    ბავშვის უფლებათა დაცვის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს წევრი (22-01-2021 )