დავით სერგეენკო დავით სერგეენკო
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281158
  • ოთახი (თბილისი)
  • A-420
  • დაბადების თარიღი
  • 25-09-1963

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №3 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

.

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი სახ. სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • პედიატრია

სამუშაო გამოცდილება

  • პრემიერ - მინისტრის მრჩეველი (2019 - 2020)
  • ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობის და სოციალური დაცვის სამინისტრო - მინისტრი (2012 - 2019)
  • საჩხერის სამედიცინო ცენტრი - დირექტორი (2007 - 2012)
  • ააიპ "დოსტაქარი"-ს აღმასრულებელი დირექტორი (2006 - 2012)
  • "მედიქლაბჯორჯია" - სამედიცინო მენეჯერი (2002 - 2006)
  • ჯოენის სამედიცინო ცენტრი - ანესთეზიოლოგ რეანიმატოლოგი (1997 - 2006)
  • საქართველოს სპორტის დეპარტამენტი - ექიმი (1995 - 1997)
  • საქართველოს შეიარაღებული ძალები - ექიმი (1992 - 1993)
  • რუსთავის სამშობიარო სახლი - ექიმი (1991 - 1992)
  • რუსთავის სასწრაფო დახმარების სადგური - ექიმი (1991)
  • რუსთავის ბავშვთა II პოლიკნინიკა - ექიმი (1989 - 1991)
  • გუდაუთის რაიპოლიკნინიკა. ექიმი-პედეატრი (1988 - 1989)
  • სოხუმის ბავშვთა საავადმყოფო - ინტერნი (1987 - 1988)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • წმინდა გიორგის სახელობის გამარჯვების ორდენი (07-04-2015)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (11-12-2020 )

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-02-2021 )
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (09-06-2021 )
  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (05-01-2021 )

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    ბავშვის უფლებათა დაცვის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს თავმჯდომარე (27-05-2021 )
  • arrow
    ბავშვის უფლებათა დაცვის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს წევრი (02-03-2021 - 27-05-2021)

სხვა

  • arrow
    ეთიკის საბჭო - საბჭოს წევრი (02-03-2021 )