რესან კონცელიძე რესან კონცელიძე
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281573
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-105
  • დაბადების თარიღი
  • 10-07-1963

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №28 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

.

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სსრკ შსს მოსკოვის მილიციის უმაღლესი სკოლა
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე (2016 - 2020)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის პოლიციის დეპარტამენტის ქედის რაიონული სამმართველოს უფროსი (2015 - 2016)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავარი სამმართველოს ქედის რ-ნის სამმართველოს უფროსი (2014 - 2015)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავარი სამმართველოს უფროსის მოადგილე (2014)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავარი სამმართველოს უფროსის მოადგილე - დეტექტივების სამმართველოს უფროსი (2008 - 2014)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავარი სამმართველოს უფროსის მოადგილე (2008)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავარი სამმართველოს კრიმინალური პოლიციის სამმართველოს უფროსის მოადგილე (2007 - 2008)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის პროკურატურის შინაგან საქმეთა სამინისტროს ორგანოებში გამოძიების საპროცესო ხელმძღვანელობის განყოფილების უფროსი (2005)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის პროკურატურის ორგანოებში სისხლისამართლებრივი დევნის კანონიერებაზე ზედამხედველობის განყოფილების უფროსი (2004 - 2005)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის პროკურორი (2002 - 2004)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე (2000 - 2002)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის პროკურატურის სასამართლოში სახელმწიფო ბრალდების მხარდამჭერი განყოფილების პროკურორი (1999 - 2000)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე (1997)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, ადმინისტრაციული პოლიციის დეპარტამენტის თავმჯდომარე (1996 - 1997)
  • სატრანპორტო პოლიციის მთავარი სამმართველოს აჭარის სატრანსპორტო პოლიციის სამმართველოს უფროსი (1994 - 1996)
  • საქართველოს რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს სატრანსპორტო პოლიციის მთავარი სამმართველოს აჭარის სატრანსპორტო პოლიციის სახაზო გან-ის უფროსი (1993 - 1994)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს განკარგულებაში (1993)
  • სსრკ მოსკოვის მილიციის უმაღლესი სკოლის ასპირანტი (ადიუნქტი) (1990 - 1993)
  • სსრკ შინაგან საქმეთა სამინისტროს მილიციის უმაღლესი სკოლის თბილისის ფაკულტეტის მსმენელი (1986 - 1990)
  • ქობულეთის სახელმწიფო ბანკის დაცვის განყოფილების მილიციელი (1986)
  • ქობულეთის რაიონული აღმასრულებელი კომიტეტის არასაუწყებო დაცვის გან-ის მილიციელი (1984 - 1986)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1981 - 1983)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • იურიდიულ მეცნიერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • იურიდიულ მეცნიერებათა დოქტორი

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ვახტანგ გორგასლის I ხარისხის ორდენი (24-03-2011)

სპეციალური წოდებები

  • წოდების რანგი
  • უმაღლესი სპეციალური წოდება
  • წოდება
  • იუსტიციის სახელმწიფო მრჩეველი
  • მინიჭების თარიღი
  • 26-12-2002
  • წოდების რანგი
  • უმაღლესი სპეციალური წოდება
  • წოდება
  • პოლიციის გენერალ-მაიორი
  • მინიჭების თარიღი
  • 21-05-2020

დამატებითი ინფორმაცია

I ხარისხის მედალი „განსაკუთრებული დამსახურებისთვის“ 2013 წ.

შსს მედალი „მამაცობისათვის“ 2018 წ.

შსს მედალიონი „განსაკუთრებული დამსახურებისათვის“ 2018 წ.

სამკერდე ნიშანი „შინაგან საქმეთა სამინისტროს დამსახურებული მუშაკი“ 2001 წ.

II ხარისხის ბაფთიანი სამკერდე ნიშანი „უმწიკვლო სამსახურისთვის“

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (11-12-2020 )

კომიტეტი

  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-02-2021 )
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (23-12-2020 )
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 - 23-12-2020)
  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 - 23-12-2020)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ბულგარეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ლიეტუვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    მოლდოვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    პოლონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    რუმინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    საბერძნეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    თურქმენეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ჩეხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    სლოვაკეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    სლოვენიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    უზბეკეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    უნგრეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ყირგიზეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )