ზაალ მიქელაძე ზაალ მიქელაძე
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281239
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-640
  • დაბადების თარიღი
  • 26-02-1967

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №29 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

.

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • პედიატრია

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის ა/რ ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრი (2016 - 2020)
  • აჭარის ა/რ საყოველთაო ჯანდაცვის პროგრამის კოორდინატორი (2013 - 2016)
  • ქობულეთის რ/საავადმყოფოს დირექტორის მოადგილე (2011 - 2012)
  • სადაზღვევო კომპანია ImediL-ის სამედიცინო კოორდინატორი (2008 - 2012)
  • ქობულეთის რ/საავადმყოფოს დირექტორის მოადგილე (2005 - 2011)
  • ქობულეთის რ/საავადმყოფოს მთავარი პედიატრი (1996 - 2005)
  • ქობულეთის სოფ. ბობოყვათის ამბულატორიის პედიატრი (1995 - 1996)
  • პედიატრიის ს/კ ინსტიტუტი (1994 - 1995)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის პედიატრიული ფაკულტეტი (1988 - 1994)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის მოსამზადებელი ფაკულტეტი (1987 - 1988)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1985 - 1987)
  • ქობულეთის რაისანეპიდსადგური-ბონიფიკატორი (1985)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (11-12-2020 )

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (17-12-2020 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    კვიპროსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    პოლონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    საბერძნეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )