ზაზა ლომინაძე ზაზა ლომინაძე
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281291
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-644
  • დაბადების თარიღი
  • 26-02-1965

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №23 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

.

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სტავროპოლის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს კლინიკა "ლჯ"-ს დამფუძნებელი (2016 - )
  • ქუთაისის საკრებულოს მაჟორიტარი წევრი (2014 - 2017)
  • "კლინიკა-ლჯ"-ს კარდიოლგი (2003 - )
  • სანქტ-პეტერბურგის ლენინის სახელობის კლინიკის კარდიოლოგი (1990)
  • რეგიონალური კლინიკური საავადმყოფო (1990 - 2003)
  • სტავროპოლის სამხარეო კარდიოლოგიური ცენტრის კარდიოლოგი (1988 - 1990)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (11-12-2020 )

კომიტეტი

  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (29-03-2021 )
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 )
  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 - 23-12-2020)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    პოლონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    სლოვენიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    უნგრეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    მართლმადიდებლობის საპარლამენტთაშორისო ასამბლეა (IAO), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (05-01-2021 )