დავით კაჭარავა დავით კაჭარავა
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281569
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-233
  • დაბადების თარიღი
  • 16-01-1985

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სსიპ ილია ჭავჭავაძის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფილოსოფია და სოციალური მეცნიერება

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს.„ჯენტლმენის“ დირექტორი (2020)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (21-03-2010)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (11-12-2020 )

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (13-05-2021 )
  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (01-04-2021 )
  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 - 01-04-2021)
  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (17-12-2020 - 31-03-2021)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ახალი ზელანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ფიჯის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (18-02-2021 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ფრანკოფონიის საპარლამენტო ასამბლეა (APF), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (05-01-2021 )