ალექსანდრე ტაბატაძე ალექსანდრე ტაბატაძე
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281208
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-535
  • დაბადების თარიღი
  • 05-04-1969

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ქ. თბილისის ი. ჯავახიშვილის სახ. სახელმწიფო დიპლომი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს იუსტიციის მინისტრის მოადგილე (2019 - 2020)
  • სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსის მოადგილე (2016 - 2019)
  • საქართველოს იუსტიციის მინისტრის მოადგილე (2013 - 2016)
  • შინაგან საქმეთა მინისრის მოადგილე (2012 - 2013)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავარი სამმართველოს უფროსის მოადგილე (2007 - 2008)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის შს მთავარი სამმართველოს უფროსის მოადგილე (2006 - 2007)
  • აჭარის ქობულეთის შს. განყოფილების უფროსი (2006)
  • შსს აკადემიის ოპერატიულ სამძებრო კათედრის უფროსი (2004 - 2006)
  • შსს ნარკომანიისა და ნარკობიზნესის წინააღმდეგ ბრძოლის ეროვნული ბიუროს უფროსი (2001 - 2004)
  • შსს სს სამძებროს მთავარი სამმართველოს უფროსის მოადგილე (2001)
  • შსს თბილისის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს უფროსი (2000 - 2001)
  • თბილისის საბურთალოს შს სამმართველოს უფროსი (1997 - 2000)
  • თბილისის შს მთავარი სამმართველოს სამსახურის უფროსის მოადგილე (1997)
  • ქ. რუსთავის შს სამმართველოში განყოფილების უფროსის მოადგილე, განყოფილების უფროსი (1996 - 1997)
  • შინაგან საქმეთა სამინისტრო - ინსპექტორი, უფროსი ინსპექტორი (1991 - 1996)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • საჯარო სამართლის დოქტორი

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი

საპატიო წოდება

  • შინაგან საქმეთა სამინისტროს მადლობის სიგელი
  • შეიარაღებული სამხედრო ძალების უმწიკვლო სამსახურის I ხარისხის მედალი
  • I ხარისხის მედალი თავდადებული სამსახურისათვის

დამატებითი ინფორმაცია

"საიუბილეო ბაფთიანი სამკერდე ნიშანი"

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (11-12-2020 )

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 )
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (17-12-2020 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ლიეტუვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    მოლდოვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    პოლონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ჩეხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    სლოვაკეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ნდობის ჯგუფი - ნდობის ჯგუფის წევრი (29-12-2020 )