რამინა ბერაძე რამინა ბერაძე
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281286
  • ოთახი (თბილისი)
  • A-101
  • დაბადების თარიღი
  • 28-10-1955

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სასოფლო სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის ეკონომიკა და ორგანიზაცია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ჩაისა და სუბტროპიკულ კულტურათა სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ეკონომიკა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ქალაქ ბაქოს უმაღლესი პარტიული სკოლა
  • სპეციალობა
  • პოლიტიკის მეცნიერებები

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისი მუნიციპალიტეტის საკრებულო,სარევიზიო კომისიის თავმჯდომარე,ჩუღურეთის რაიონის მაჟორიტარი დეპუტატი (2017 - 2020)
  • თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულო ფრაქცია „ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველოსათვის“თავმჯდომარე,ჩუღურეთის რაიონის მაჟორიტარი დეპუტატი (2014 - 2016)
  • საქ. ფინანსთა სამინისტრ9ოს თბილისის საგადასახადო ინსპექციის აპარატის ადმინისტრაციის უფროსი (2005 - 2007)
  • საქართველოს პრეზიდენტის აპარატის დსთ-ს და„მშვიდობიანი კავკასიის“ განყოფილების უფროსი (1996 - 2005)
  • ქალაქ ოზურგეთის მერის პირველი მოადგილე (1992 - 1995)
  • რაიკომის მდივანი (1985 - 1991)
  • პანსიონატ „მთის ბროლი“- დირექტორი (1984 - 1985)
  • ქალაქ ოზურგეთის მაღაროთა სამმართველოს კადრების განყოფილების გამგე (1977 - 1984)

დამატებითი ინფორმაცია

„ტოლერანტობის ქომაგი“ - საპატიო წოდება 2015 წ.

„საუკეთესო პარტნიორი“ - სსიპ სოციალური მომსახურების სააგენტო - 2018 წ.

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (11-12-2020 )

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-06-2021 )
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-06-2021 )
  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (05-04-2021 - 10-06-2021)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 - 24-05-2021)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 - 05-04-2021)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ეგვიპტის არაბთა რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    პოლონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    საბერძნეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ინდოეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    სლოვაკეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    გენდერული თანასწორობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს წევრი (27-01-2021 )