თამაზი ობგაიძე თამაზი ობგაიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 05-04-1955

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (01-06-1993 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: სრულიად საქართველოს მერაბ კოსტავას საზოგადოება
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (25-05-1993 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: სრულიად საქართველოს მერაბ კოსტავას საზოგადოება
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (25-05-1993 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: სრულიად საქართველოს მერაბ კოსტავას საზოგადოება
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(14-11-1990 - 04-11-1992)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრგვალი მაგიდა - თავისუფალი საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მ.ვ. ლომონოსოვის სახელობიოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მექანიკოსი-მათემატიკოსი

სამუშაო გამოცდილება

  • პროფესიული დახელოვნების ცენტრის დირექტორის მოადგილე (1992 - 1993)
  • საქართველოს რესპუბლიკის უზენაესი საბჭოს წევრი საგარეო ურთიერთობათა კომისიის მდივანი (1990 - 1991)
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის პროფესორ-მასწავლებელი (1987 - 1989)
  • საკავშირო სკი "ვიდგეო"ს თბილისის განყოფილების უფროსი მეცნიერ-თანამშრომელი (1985 - 1987)
  • საგეგმო კომიტეტის გამოთვლითი ცენტრის უმცროსი მეცნიერ-თანამშრომელი (1985)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის სამშენებლო მექნიკისა და სეისმომედეგობის ინსტიტუტის ინჟინერი (1981 - 1984)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ნ. მუსხელიშვილის სახელობის გამოთვლითი ცენტრის სტაჟიორი-უფროსი ლაბორანტი (1980 - 1981)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი