ოთარ ლითანიშვილი ოთარ ლითანიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 15-02-1923

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 24-05-1994)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • არქიტექტორი-მხატვარი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის წევრი (1993 - )
  • თბილისის მერი (1992 - 1993)
  • თბილისის მთავარი არქიტექტორი (1959 - 1972)
  • თბილისის მთავარი არქიტექტორის მოადგილე (1957 - 1959)
  • სოხუმის მთავარი არქიტექტორი (1949 - 1957)
  • პოლიტექნიკური ინსტიტუტის არქიტექტორი (1944 - 1949)
  • თბილისის სამხატვრო აკადემიის ფერწერის ფაკულტეტის სტუდენტი (1940 - 1941)

ფრაქცია

  • arrow
    თანხმობა - ფრაქციის წევრი (15-09-1993 - 24-05-1994)
  • arrow
    ფრაქცია " დემოკრატიული კავშირი" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)