ომარ ელოშვილი ომარ ელოშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 30-07-1946

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №5 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

(14-11-1990 - 04-11-1992)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს კომუნისტური პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მანქანათმშენებლობის ტექნოლოგია, ლითონსაჭრელი ჩარხები და იარაღები

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს კომუნისტური პარტიის დმანისის რაიკომის მდივანი (1985 - 1991)
  • საქართველოს ცკ-ს ტრანსპორტისა და კავშირგაბმულობის განყოფილების ინსტრუქტორი (1980 - 1985)
  • საქართველოს სახალხო კონტროლის კომიტეტის ინსპექტორი (1977 - 1980)
  • საქართველოს სახალხო კონტროლის თბილისის საქალაქო კომიტეტის ინსპექტორი (1974 - 1977)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინტიტუტის ლაბორანტი (1969 - 1974)

კომისია

  • arrow
    სამანდატო,დეპუტატის ეთიკისა და პრივილეგიების კომისია - კომისიის წევრი (19-04-1994 - 25-11-1995)
  • arrow
    ცხინვალის რეგიონის პრობლემების დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    მრეწველობის, ენერგეტიკის, მშენებლობის, ტრანსპორტის და კავშირგაბმულობის კომისია - კომისიის წევრი (22-11-1990 - 04-11-1992)