დავით მელიქიშვილი დავით მელიქიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 06-05-1960

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (03-12-1992 - 20-09-1994)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის სახელმწიფო და სამართლის ინსტიტუტის მართვის სამართლებრივი პრობლემების განყოფილების გამგე (1990 - )
  • სამეცნიერო ნაწილში ინსტიტუტის დირექტორის მოადგილის მოვალეობის შემსრულებელი (1990 - )
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის სახელმწიფოსა და სამართლის ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერთანამშრომელი (1989 - 1990)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ეკონომიკისა და სამათლის ინსტიტუტის მეცნიერთანამშრომელი (1987 - 1989)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ეკონომიკისა და სამართლის ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერთანამშრომელი (1986 - 1987)
  • სსრკ მეცნიერებათა აკადემიის სახელმწიფოსა და სამართლის ინსტიტუტის დასწრებული სწავლების ასპირანტი (1983 - 1986)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტი (1979 - 1983)
  • ლატვიის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტი (1978 - 1979)
  • საქართველოს მშენებლობის სამინისტროს "ჰნევმოტრანსმშენი"-ს მესამე თანრიგის ზეინკალი (1977 - 1978)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • იურიდიულ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "ეროვნული დემოკრატები" - ფრაქციის წევრი (30-04-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    იურიდიული კომისია - კომისიის წევრი (21-01-1993 - 25-11-1995)