ბაკურ გულუა ბაკურ გულუა
  • დაბადების თარიღი
  • 09-10-1946

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (20-07-1993 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №70 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (20-07-1993 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №70 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

(14-11-1990 - 04-11-1992)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს კომუნისტური პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამოქალაქო და სამრეწველო მშენებლობა-სოციალურ ეკონომიკური განვითარების მართვა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს რესპუბლიკის მინისტრთა კაბინეტის ვოცე-პრემიერი (1991 - 1992)
  • უზენაესი საბჭოს პრეზიდიუმის წევრ (1990 - 1991)
  • საგეგმო კომიტეტის პირველი მოადგილე (1986 - 1990)
  • ფოთის ქალაქკომის პირველი მდივანი (1979 - 1986)
  • საქართველოს კომუნისტური პარტიის ცენტრალური კომიტეტის ინსპექტორი (1978 - 1979)
  • გალის რაიონის პირველი მდივანი (1975 - 1978)
  • ენგურის მშენებლობის პარტკომის მდივანი (1973 - 1975)
  • კომკავშირის ქალაქკომის პირველი მდივანი (1973)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის ასპირანტი (1971 - 1973)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის (1966 - 1971)
  • ინვენტარიზაციის და საპროექტო ბიურო (1965 - 1966)

კომისია

  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (07-06-1994 - 25-11-1995)
  • arrow
    საქართველოს რესპუბლიკის ახალი კონსტიტუციის პროექტის მოსამზადებელი კომისია - კომისიის წევრი (22-11-1990 - 04-11-1992)