მურთაზ ჩაკვეტაძე მურთაზ ჩაკვეტაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 02-02-1948

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ცაგერი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • პუშკინის სახელობის თბილისის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ვახტანგ გორგასლის I ხარისხის ორდენი

კომისია

  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    თავდაცვისა და ეროვნული უშიშროების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)