მერაბ ქაჯაია მერაბ ქაჯაია
  • დაბადების თარიღი
  • 15-10-1933

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ქედა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბათუმის პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის არ ტურისტთა საბჭოს თავმჯდომარე (1986 - 1992)
  • საქართველოს რესპუბლიკის ვაჭრობის მინისტრი (1983 - 1986)
  • პარტიული და საბჭოთა საქმიანობა (1965 - 1983)
  • კომკავშირული საქმიანობა (1956 - 1965)
  • სანხედრო სავალდებულო სამსახური (1954 - 1956)
  • ბათუმის პედინსტიტუტის ალკკ კომიტეტის მდივანი (1950 - 1954)

ფრაქცია

  • arrow
    თანხმობა - ფრაქციის წევრი (15-09-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ფრაქცია "ნეიტრალები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    იურიდიული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)