ამირან ნადარაია ამირან ნადარაია
  • დაბადების თარიღი
  • 05-05-1927

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს სახელმწიფოებრივ ეროვნული მთლიანობის პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სანიტერული საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის მე-5 კლინიკური საავადმყოფოს გან-ის გამგე (1978 - 1991)
  • მე-7 კლინიკური საავადმყოფოს თერაპევტი (1962 - 1978)
  • თბილისის მე-11 პოლიკლინიკის ექიმი კარდიორევმატოლოგი (1961 - 1962)
  • თბილისის ჯანდაცვის გან-ის სამკურნალო-პროფილაქტიკური სექტორის ექიმი (1959 - 1961)
  • საქართველოს რესპუბლიკური სანეპიდსადგურის გან-ის გამგე (1956 - 1959)
  • სოხუმის სანეპიდსადგურის მთავარი ექიმი (1954 - 1956)
  • ტყვარჩელის სანეპიდსადგურის მთავარი ექიმი (1954)
  • სანეპიდსადგურის სანიტარული ექიმი (1952 - 1954)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • მედიცინის მეცნიერებათა კანდიდატი

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    თავდაცვისა და ეროვნული უშიშროების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    გაგრის მოვლენების შემსწავლელი კომისია - კომისიის წევრი (19-11-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტისა და რუსეთის ფედერაციული რესპუბლიკის უზენაეს საბჭოს შორის თანამშრომლობის სელშემწყობი საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (17-03-1993 - 25-11-1995)