შოთა ძაგნიძე შოთა ძაგნიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 15-07-1957

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: სრულიად საქართველოს მერაბ კოსტავას საზოგადოება
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სრულიად საქართველოს მ. კოსტავას საადგილმამულო ფონდთან არსებული ასოციაცია მამულის იურისტი (1990 - 1992)
  • საწარმოო გაერთიანება ივერიის იურისტკონსულტი (1988 - 1990)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ხელისუფლებისა და მმართველობის ცენტრალურ და ადგილობრივ ორგანოთა რეფორმების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    სოციალურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (25-11-1992 - 25-11-1995)