ნოდარი კოხრეიძე ნოდარი კოხრეიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 05-01-1932

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • სამტრედია

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შოთა რუსთაველის სახ. ბათუმის პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სახალხო მეურნეობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სამტრედიის აგროსამრეწველო გაერთიანების თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1987 - )
  • საქსოფლდამზადების სამმართველოს უფროსი, თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1977 - 1987)
  • საქხილღვინოს მმართველი, საქკონსერმრეწვის მმართველის პირველი მოადგილე (1974 - 1977)
  • სამტრედიის რაიკომის მეურე მდივანი, პირველი მდივანი (1964 - 1974)
  • საქართველოს კპ სამტრედიის კოლმეურნეობებისა და საბჭოთა მეურნეობების საწარმოო სამმართველოს პარტიული კომიტეტის მდივნის მოადგილე (1963 - 1964)
  • საქართველოს კპ სამტრედიის რაიკომის საორგანიზაციო გან-ის გამგე (1962 - 1963)
  • საქართველოს ალკკ სამტრედიის რაიკომის პირველი მდივანი (1959 - 1962)
  • საქართველოს ალკკ ცენტრალური კომიტეტის ინსტრუქტორი (1957 - 1959)
  • აჭარის საოლქო კომიტეტის ინსტრუქტორი (1956 - 1957)
  • შუახევის რაიკომის პროპაგანდისა და აგიტაციის გან-ის ინსტრუქტორი (1955 - 1956)
  • შუახევის რ-ნის განათლების განყოფილების გამგე (1954 - 1955)

დამატებითი ინფორმაცია

საპატიო ნიშნის ორდენი შრომის წითელი დროშის ორდენი საქართველოს სსრ უმაღლესი საბჭოს პრეზიდიუმის სიგელი

ფრაქცია

  • arrow
    თანხმობა - ფრაქციის წევრი (15-09-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ფრაქცია "კონსერვატორები" - ფრაქციის წევრი (16-04-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ფრაქცია "ნეიტრალები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    იურიდიული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)