პანტელეიმონი გიორგაძე პანტელეიმონი გიორგაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 17-08-1925

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 10-06-1993)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მშრომელთა სოციალისტური პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ალმა-ათის საკავალერიო სასაზღვრო სასწავლებელი
  • სპეციალობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სსრკ შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამხედრო აკადემია
  • სპეციალობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სსრკ შეიარაღებული ძალების გენშტაბის სამხედრო აკადემია
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სასაზღვრო ჯარების სარდალი (1990 - 1992)
  • საქართველოს სახელმწიფო თავდაცვის საბჭოს მდივანი (1987 - 1990)
  • სამხედრო სამსახური მონღოლეთში (1985 - 1987)
  • სამხედრო მრჩეველი კუბაში (1982 - 1985)
  • ამიერკავკასიის სასაზღვრო ჯარების სარდლის მოადგილე (1979 - 1982)
  • შუა აზიის სასაზღვრო ჯარის სარდლის მოადგილე (1976 - 1979)
  • სამხედრო სამსახური მონღოლეთში (1973 - 1976)
  • ამიერკავკასიის სასაზღვრო ოლქის შტაბი (1969 - 1973)

კომისია

  • arrow
    გაგრის მოვლენების შემსწავლელი კომისია - კომისიის წევრი (19-11-1992 - 12-01-1993)