ანზორ თავართქილაძე ანზორ თავართქილაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 12-06-1940

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ჩოხატაური

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ლითონმცოდნეობა, თერმული დამუშავების მოწყობილობა და ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის წევრი (1992 - )
  • მატერიალური რესურსების მინისტის მოადგილე რ/გ "საქლითონი"ს გენერალური დირექტორი (1989 - 1992)
  • მატრიალურის რესურსების სამინისტროს რ/გ "საქლითონი"-ს გენერალური დირექტორი (1978 - 1989)
  • კიროვის სახელობის ჩარხმშენებელი ქარხნის მთავარი ინჟინერის მოადგილე (1977 - 1978)
  • კიროვის სახელობის ჩარხმშენებელი ქარხნის მატერიალურ-ტექნიკური მომარაგების განყოფილების უფროსი (1973 - 1977)
  • კიროვის სახელობის ჩარხმშენებელი ქარხნის №4 საამქროსუფროსი (1971 - 1973)
  • კიროვის სახელობის ჩარხმშენებელი ქარხნის ინჟინერ-ტექნოლოგი (1966)
  • კიროვის სახელობის ჩარხმშენებელი ხარქნის №4 საამქროს უფროსის მოადგილე (1966 - 1971)
  • ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის მეტალურგიული ფაკულტეტის სტუდენტი (1960 - 1965)
  • ლენინის სახელობის თბილისის ელმავალმშენებელი ქარხნის პირველი თანრიგის თერმისტი (1960)
  • ორჯონიკიძის სახელობის მანქანათმშენებელი ქარხნის მე-2 თანრიგის მეყალიბე (1959 - 1960)
  • ზესტაფონის ფეროშენადნობთა ქარხნის მე-5 თანრიგის მდნობელის დამხმარე (1958 - 1959)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "ნეიტრალები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    მრეწველობის, მშენებლობის, ენერგეტიკის, ტრანსპორტის, კავშირგაბმულობისა და კომუნალურ მეურნეობის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)