ოთარ ზუხბაია ოთარ ზუხბაია
  • დაბადების თარიღი
  • 07-09-1940

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №9 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის პრეზიდენტის მოადგილე- მრჩეველი (1991 - )
  • საქართველოს მინისტრთა საბჭოს განყოფილების გამგე (1989 - 1991)
  • აფხაზეთის მინისტრთა საბჭოს თავმჯდომარე (1987 - 1989)
  • საქართველოს კომინისტური პარტიის აფხაზეთის საოლქო კომიტეტის მეორე მდივანი (1980 - 1987)
  • გალის რაიოკომის პირველი მდივანი (1978 - 1980)
  • საქართველოს კომუნისტური პარტიის ცენტრალური კომიტეტის მშენებლობისა და საქალაქო მეურნეობის განყოფილების ინსტრუქტორი (1974 - 1978)
  • საქქალაქმშენისახპროექტის პროექტების ავტომატიზაციის განყოფილების გამგე (1971 - 1976)
  • საქქალაქმშენსახპროექტის უფროსი ინჟინერი, ჯგუფის ხელმძღვანელი-მთავარი სპეციალისტი (1965 - 1971)
  • საქქალაქმშენსახპროექტის ინჟინერ-კონსტრუქტორი (1963 - 1965)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი (1958 - 1963)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია " დემოკრატიული კავშირი" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    აფხაზეთის საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (27-01-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტისა და რუსეთის ფედერაციული რესპუბლიკის უზენაეს საბჭოს შორის თანამშრომლობის სელშემწყობი საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (17-03-1993 - 25-11-1995)