ალექსანდრე  ბერიძე ალექსანდრე ბერიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 17-12-1915

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მშრომელთა სოციალისტური პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • წითელი არმიის უმაღლესი სამხედრო-პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის სამხედრო აკადემია
  • სპეციალობა

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ისტორიის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    თანხმობა - ფრაქციის წევრი (15-09-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    სოციალურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (25-11-1992 - 25-11-1995)

სხვა

  • arrow
    ვეტერანტთა საქმეთა კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (30-06-1994 - 25-11-1995)