ნიკოლოზ ჭავჭავაძე ნიკოლოზ ჭავჭავაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 05-05-1923

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ილია ჭავჭავაძის საზოგადოება
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფილოსიფია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ფილოსოფიის ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი, უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი, დირექტორის მოადგილე, დირექტორი (1949 - )
  • სამხედრო სამსახური (1941 - 1944)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფილოსოფიის დოქტორი

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    კულტურის კომისია - კომისიის წევრი (29-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    აფხაზეთის საქმეთა კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    აფხაზეთის საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (26-11-1992 - 26-12-1992)

სხვა

  • arrow
    ვეტერანტთა საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (20-09-1994 - 25-11-1995)