თენგიზ გელოვანი თენგიზ გელოვანი
  • დაბადების თარიღი
  • 25-11-1947

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს რადიკალურ მონარქისტული კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • პუშკინის სახ. თბილისის პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • გეოგრაფია

სამუშაო გამოცდილება

  • სამეცნიერო-საპროექტო ინსტიტუტის წამყვანი სპეციალისტი (1973 - 1990)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "კონსერვატორები" - ფრაქციის წევრი (16-04-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    გაგრის მოვლენების შემსწავლელი კომისია - კომისიის წევრი (12-01-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    საგარეო საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)