ლევან ვარდოსანიძე ლევან ვარდოსანიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 05-11-1925

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ტყიბული

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის რკინიგზის ტრანპორტის ინჟინრების ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • რკინიგზის ექსპლუატაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის უფროსი მასწავლებელი, კათედრის დოცენტი, პროფესორი (1987 - )
  • ამიერკავკასიის რკინიგზის უფროსის პირველი მოადგილე, უფროსი (1970 - 1986)
  • რკინიგზის თბილისის გან-ის უფროსი (1968 - 1970)
  • რკინიგზის სამტრედიის გან-ის მოძრაობისა და კომერციული მუშაობის გან-ის უფროსი, სადგურის უფროსი (1958 - 1968)
  • ბათუმის სადგურის უფროსი (1955 - 1958)
  • რკინიგზის სადგურ სამტრედიას უფროსის მოადგილე (1954 - 1955)
  • რკინიგზის სადგურ ველის მორიგე (1954)
  • ამიერკავკასიის რკინიგზა სახელმწიფო უშიშროების ხაზით (1949 - 1954)
  • ტყიბულნახშირის ტრესტის მაღაროების სამმართველოს მუშა, მეტაბელე (1943 - 1944)
  • ტყიბულის რაიონული სტატისტიკური გან-ის ისპექტორი (1942 - 1943)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    თანხმობა - ფრაქციის წევრი (15-09-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ფრაქცია "ნეიტრალები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    მრეწველობის, მშენებლობის, ენერგეტიკის, ტრანსპორტის, კავშირგაბმულობისა და კომუნალურ მეურნეობის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)