ჟიული შარტავა ჟიული შარტავა
  • დაბადების თარიღი
  • 07-03-1944

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • რუსთავი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საბჭოთა კავშირის საგარეო საქმეთა სამინისტროს დიპლომატიური აკადემია
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ახალგაზრდობის სამეცნიერო-ტექნიკური შემოქმედების სასწავლო-საწარმოო საინჟინრო ცენრის არგონავტები უფროსი მეცნიერ მუშაკი (1992)
  • საქართველოს სახალხო კონტროლის კომიტეტის თავმჯდომარე (1990 - 1991)
  • კპ ცკ პარტიული კონტროლის კომიტეტის პასუხისმგებელი კონტროლიორი (1989 - 1990)
  • საქართველოს კომუნალური მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე (1987 - 1988)
  • რუსთავის კპ საქალაქო კომიტეტის პირველი მდივანი (1985 - 1987)
  • საქართველოს კპ ცკ პროპაგანდისა და აგიტაციის გან-ის გამგე, საორგანიზაციო-პარტიული საქმიანობის გან-ს გამგე (1981 - 1985)
  • საქართველოს ალკკ ცკ მეორე მდივანი, პირველი მდივანი (1973 - 1980)
  • ალკკ თბილისის ორჯონიკიძის სახ. რაიკომის პირველი მდივანი (1969 - 1972)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის ალკკ კომიტეტის მდივნის მოადგილე, კომიტეტის მდივანი (1964 - 1969)
  • ცხაკაიას სანიტარულ-ეპიდემიოლოგიური განყოფილება (1960 - 1961)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ვახტანგ გორგასლის I ხარისხის ორდენი (04-10-1993)

კომისია

  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    თავდაცვის ფონდის საკონტროლო დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (10-12-1992 - 25-11-1995)