შალვა კეკელია შალვა კეკელია
  • დაბადების თარიღი
  • 28-10-1952

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 20-09-1994)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • მარტვილი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სუბტროპიკული მეურნეობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სუბტროპიკული კულტურების ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • სახელმწიფოს მეთაურის რწმუნებული სამეგრელოს რეგიონში (1992 - 1993)
  • სენაკის რ-ის ადგილობრივი მმართველობის გამგეობის თავმჯდომარე (1992)
  • თბილისის ჩაის საწონი ფაბრიკის ნედლეულის საამქროს უფროსი, მთავარი ტექნოლოგი, დირექტორის მოადგილე (1985 - 1989)
  • საქართველოს ჩაის სახელმწიფო კომიტეტის წამყვანი ინჟინერ-ტექნოლოგი (1982 - 1985)
  • საქართველოს ჩაის ტრესტის უფროსი ინჟინერ-ტექნოლოგი (1981 - 1982)
  • ჩაის ფაბრიკის მუშა, ცვლის უფროსი, უფროსი ინჟინერ-ტექნოლოგი (1973 - 1981)
  • ბაზა საქტარის მუშა (1973)
  • ხილწყლების ქარხნის მუშა (1969 - 1971)
  • საყოფაცხოვრებო მომსახურების სამმართველოს ელშემდუღებელი, საამქროს მუშა (1966 - 1969)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "ნეიტრალები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 20-09-1994)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 20-09-1994)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 20-09-1994)