სოსო მახალდიანი სოსო მახალდიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 17-06-1950

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ამბროლაური

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ქუთაისის პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • ამბროლაურის მე-2 საშუალო სკოლის ისტორიის მასწავლებელი (1978 - 1992)
  • ამბროლაურის სასწავლო-სამეცნიერო ტექნიკუმის ისტორიის მასწავლებელი (1975 - 1978)
  • კომკავშირის ამბროლაურის რაიკომის საორგანიზაციო გან-ის გამგე (1974 - 1975)
  • ჩორჯოს კოლმეურნეობის კოლმეურნე (1967 - 1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "19 თებერვალი" - ფრაქციის წევრი (27-03-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    ფრაქცია "მიწათმოქმედი" - ფრაქციის წევრი (18-03-1993 - 27-03-1995)

კომისია

  • arrow
    მართლწესრიგისა და კანონიერების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    სამანდატო,დეპუტატის ეთიკისა და პრივილეგიების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)