ავთანდილ დოლმაზაშვილი ავთანდილ დოლმაზაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 15-06-1934

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • სიღნაღი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ზოოტექნიკურ-ვეტერინარული ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ზოოტექნიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის მეცხოველეობის სამეცნიერო კვლევითი სექტორის დირექტორი (1984 - )
  • წნორის მეხორცული მეძროხეობის საცდელი კომპლექსის დირექტორი (1974 - 1984)
  • ს. ტიბაანის კოლმეურნეობის თავმჯდომარე (1963 - 1974)
  • სიღნაღის რაიკომის ინსტრუქტორი (1962 - 1963)
  • ტიბაანის კოლმეურნეობის ფერმის გამგე, ზოოტექნიკოსი (1958 - 1962)
  • ელდარის საბჭოთა მეურნეობის ბრიგადირი (1957 - 1958)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    თანხმობა - ფრაქციის წევრი (15-09-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)