ბორის ლომსაძე ბორის ლომსაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 20-07-1934

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: დემოკრატიული პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის ლომონოსოვის სახ. სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ბიოფიზიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიოფიზიკის კათედრის გამგე (1970 - )
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიოფიზიკის გან-ის გამგე კიბერნეტიკის ლაბორატორიაში (1968 - 1970)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის უმცროსი მეცნიერ მუშაკი (1964 - 1968)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ბიოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "დემოკრატები" - ფრაქციის წევრი (16-04-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (15-09-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და ეროვნულ უმცირესობათა საქმეების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტისა და რუსეთის ფედერაციული რესპუბლიკის უზენაეს საბჭოს შორის თანამშრომლობის სელშემწყობი საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (17-03-1993 - 25-11-1995)