გურამი უსტიაშვილი გურამი უსტიაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 14-05-1940

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: დემოკრატიული პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფინანსები და კრედიტი

სამუშაო გამოცდილება

  • სახალხო მეურნეობის მართვის ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი, სექტორის გამგე, პროფესორი (1984 - )
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს სამეცნიერო-სასწავლო საწარმოო გაერთიანების სექტორის უფროსი , გან-ის უფროსი (1982 - 1984)
  • კოოპერაციის ინსტიტუტის გან-ის უფროსი (1981 - 1982)
  • ცნილსის ფილიალის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი, გან-ის უფროსი, დირექტორის მოადგილე, დირექტორის მ. შ. (1974 - 1981)
  • ცინოტურის საქართველოს ფილიალის ეკონომისტი (1972 - 1974)
  • ფიზკულტურის ინსტიტუტის უფროსი მასწავლებელი (1970 - 1972)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ეკონომიკისა და სამართლის ინსტიტუტის მეცნიერ თანამშრომელი (1968 - 1970)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ასპირანტი (1964 - 1967)
  • სამშენებლო სამმართველოს ტრესტის მუშა (1959 - 1960)
  • ყვარლის ღვინის ქ-ნის მუშა (1958 - 1959)
  • ყვარლის რ-ნის წყალთა სისტემის სამმართველოს მუშა (1957)
  • ყვარლის რ-ნის წყალთა სისტემის სამმართველოს მუშა (1956)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "დემოკრატები" - ფრაქციის წევრი (16-04-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    თავდაცვისა და ეროვნული უშიშროების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)