ქართლოს ღარიბაშვილი ქართლოს ღარიბაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 25-04-1954

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: დემოკრატიული პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ლომონოსოვის სახ. მოსკოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტის
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ადვოკატთა კოლეგიის წევრი, მთაწმინდის რ-ნის იურიდიული კონსულტაცია (1987 - )
  • თბილისის სამედიცინო ინსტიტუტის დოცენტი (1986 - 1987)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ეკონომიკისა და სამართლის ინსტიტუტის მეცნიერ თანამშრომელი (1984 - 1986)
  • საბჭოთა კანონმდებლობის საკავშირო კვლევითი ინსტიტუტის მეცნიერ თანამშრომელი (1981 - 1983)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • იურიდიულ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "დემოკრატები" - ფრაქციის თავმჯდომარე (16-04-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    იურიდიული კომისია - კომისიის წევრი (20-12-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)