მერაბ ურიდია მერაბ ურიდია
  • დაბადების თარიღი
  • 23-06-1957

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: "ქარტია 91"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(14-11-1990 - 04-11-1992)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრგვალი მაგიდა - თავისუფალი საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მათემატიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის წევრი (1992 - )
  • საქართველოს უზენაესი საბჭოს დეპუტატი (1990 - 1992)
  • საქართველოს მეცნიერებათ აკადემიის მათემატიკის ინსტიტუტის ლაბორანტი, უფროსი ლაბორანტი, უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1979 - 1990)

კომისია

  • arrow
    თავდაცვისა და ეროვნული უშიშროების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომისია - კომისიის წევრი (22-11-1990 - 04-11-1992)