ვალერიან ადვაძე ვალერიან ადვაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 29-04-1931

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 18-05-1993)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს ეროვნული თანხმობისა და აღორძინების კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

კომისია

  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (12-11-1992 - 18-05-1993)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტისა და რუსეთის ფედერაციული რესპუბლიკის უზენაეს საბჭოს შორის თანამშრომლობის სელშემწყობი საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (17-03-1993 - 18-05-1993)