რაულ კუპრავა რაულ კუპრავა
  • დაბადების თარიღი
  • 05-05-1945

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ილია ჭავჭავაძის საზოგადოება
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ელექტრონული მანქანები და აპარატები

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის დოცენტი, კათედრის პროფესორი (1979 - )
  • თბილისის ელექტროტექნიკური ს/კ ინსტიტუტის ინჟინერი, მეცნიერ მუშაკი, ლაბორატორიის გამგე (1968 - 1979)
  • ქარხანა ელექტროძრავის მბურღავის მოწაფე (1962 - 1968)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიერებათა დოქტორი

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    გაგრის მოვლენების შემსწავლელი კომისია - კომისიის წევრი (12-01-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (03-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    გაგრის მოვლენების შემსწავლელი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (19-11-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტისა და რუსეთის ფედერაციული რესპუბლიკის უზენაეს საბჭოს შორის თანამშრომლობის სელშემწყობი საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (17-03-1993 - 25-11-1995)