ირაკლი ანდრიაძე ირაკლი ანდრიაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 15-06-1930

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ს.მ. კიროვის სახელობის საქართველოს შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი პოლიტიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მცირე და საშუალო ჰიდროელექტროსადგურების მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ქ. თბილისის მერი (1991 - )
  • ქ. თბილისის პრეფექტი (1991)
  • თბილისის საქალაქო საბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარე (1987 - 1991)
  • საქართველოს კომპარტიის ცენტრალური კომიტეტის საქმეთა მმართველი (1985 - 1987)
  • საქართველოს სსრ მინისტრთა საბჭოს მთვასი სამეურნეო სამმართველოს უფროსი (1980 - 1985)
  • საქართველოს კომპარტიის ცენტრალური კომიტეტის საქმეთა მმართველის მოადგილე საქარელოს მინისტრთა საბჭოს საქმეთა მმართველის პირველი მოადგილე, სამეურნეო სამმართველოს უფროსი (1974 - 1980)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პრორექტორი (1972 - 1974)
  • საქართველოს მშენებლობის სამინისტროს ტრესტ მშენპროექტის მთავარი ინჟინერი ტრესტ საქმშენინდუსტრიის მთავარი ინჟინერი (1968 - 1972)
  • მთავართბილმშენის ტრესტის მშენინდუსტრიის მთავარი ინჟინერი, საქართველოს მშენებლობის სამინისტროს ტრესტ საქმშენინდუსტრიის მთავარი ინჟინერი (1961 - 1957)
  • მთავართბილმშენის რკინა-ბეტონის ქარხნის მთავარი ინჟინერი (1958 - 1961)
  • ამიერკავკასიის მეტალურგმშენის ტრესტის საამშენებლო მასალების კომბინატის მთავარი ინჟინერი (1957 - 1958)
  • საქართველოს სსრ სახალხო კონტროლის კომიტეტის ინდუსტრიისა და კომუნალური მეურნეობის განყოფილების გამგე (1957 - 1968)
  • ამიერკავკასიის მეტალურგმშენის ტრესტის ცენტრალური ბედონის კომბინატის ოსტატი. საამქროს უფროსი, ლაბორატორიის გამგე (1953 - 1957)
  • თიანეთის რაიაღმასკომის სოფლის მეურნეობის და დამზადენის სამმართველოს მშენებლობის განყოფილების გამგე (1953)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიერებათ კანდიდატი

კომისია

  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)