ალექსანდრე გუგუნავა ალექსანდრე გუგუნავა
  • დაბადების თარიღი
  • 02-07-1946

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საზღვარგარეთის აღმოსავლეთის ქვეყნების ქვეყანათმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ძეგლთ დაცვის სამმართველოს, არქეოლოგიის განყოფილება (1986 - 1992)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ერთაშორის ურთიერთობების კვლევის ცენტრი (1975 - 1985)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია " ტრადიციონალისტები - კონსერვატორები" - ფრაქციის წევრი (27-03-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    ფრაქცია "კონსერვატორები" - ფრაქციის წევრი (16-04-1993 - 27-03-1995)

კომისია

  • arrow
    აფხაზეთის საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (26-11-1992 - 25-11-1995)