გრიგოლ თუმანიშვილი გრიგოლ თუმანიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 10-08-1925

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მწვანეთა პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ზოოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • თსუ ციტოლოგიის, ჰისტოლოგიის და ემბროლოგიის კათედრის გამგე (1989 - )
  • თსუ ბიოლოგიის ფაკულტეტის დეკანი (1981 - 1987)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ექსპერიმენტული მორფოლოგიის ინსტიტუტის გან-ის გამგე (1965 - 1981)
  • ფიზიკის ინსტიტუტის ბიოფიზიკის გან-ის გამგე (1957 - 1965)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ფიზიკის ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1956 - 1957)
  • თბილისის კულტსაგანმანათლებლო სასწავლებლის მასწავლებელი (1954 - 1956)
  • ბათუმის რუსთაველის სახ. პედაგოგიური ინსტიტუტის უფროსი მასწავლებელი (1952 - 1954)
  • თსუ ადამიანისა და ცხოველის ფიზიოლოგიის კათედრის ასპირანტი (1949 - 1952)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ბიოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მწვანეები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)