გურამ მუჩაიძე გურამ მუჩაიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 02-10-1948

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს სოციალ დემოკრატიული პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული პარტიის თავმჯდომარე (1990 - )
  • სახალხო მეურნეობის მართვის ინსტიტუტის პოლიტოლოგიის კათედრის გამგე (1986 - 1993)
  • საქართველოს კპ ცკ-სთან არსებული პარტიის ისტორიის ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ-მუშაკი, სექტორის გამგე (1980 - 1986)
  • თსუ სკკპ ისტორიის კათედრის უფროსი მასწავლებელი, დოცენტი, პროფესორი (1973 - 1980)
  • თსუ ალკკ კომიტეტის მდივნის მოადგილე (1972)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ისტორიის მეცნიერებათა დოქტორი

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    იურიდიული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    თავდაცვის ფონდის საკონტროლო დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (10-12-1992 - 25-11-1995)