ლუიზა შაკიაშვილი ლუიზა შაკიაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 13-03-1942

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შოთა რუსთაველის სახ. საქართველოს თეატრალური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • დრამის მსახიობი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ტელევიზიისა და რადიომაუწყებლობის სახ. კომიტეტის რეჟისორის თანაშემწე, რეჟისორი (1966 - 1992)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "კონსერვატორები" - ფრაქციის წევრი (16-04-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    თ. კიტოვანის დაპატიმრების საკითხის შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (08-03-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    კულტურის კომისია - კომისიის წევრი (29-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    მართლწესრიგისა და კანონიერების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    თავდაცვის ფონდის საკონტროლო დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (10-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    გაგრის მოვლენების შემსწავლელი კომისია - კომისიის წევრი (19-11-1992 - 25-11-1995)