ვიქტორ ლორთქიფანიძე ვიქტორ ლორთქიფანიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 22-04-1933

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ლენინგრადის საბჭოთა ვაჭრობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საზოგადოებრივი კვების ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის ა/რ უზენაესი საბჭოს მთავარი ექსპერტი ეკონომიკური რეფორმებისა და საფინანსო-საბიუჯეტო საკითხებში (1992 - 1993)
  • სუბტროპიკული ნაყოფის გადამუშავების საკავშირო ინსტიტუტის დირექტორის მ.შ., დირექტორის მოადგილე, გან-ის უფროსი (1988 - 1992)
  • საქართველოს კვების მრეწველობის ინსტიტუტის ბათუმის ფილიალის სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის უფროსი ინჟინერი, გან-ის უფროსი, სწავლული მდივანი (1977 - 1988)
  • ბათუმის სავაჭრო ტექნიკუმის დირექტორი (1974 - 1977)
  • ბათუმის საკონდიტრო ფაბრიკის დირექტორი (1964 - 1974)
  • საწარმოო კომბინატის დირექტორი (1963 - 1964)
  • აჭარკოოპკავშირის საწარმოო და საყოფაცხოვრებო მომსახურების გან-ის უფროსი (1963)
  • კომკავშირის აჭარის საოლქო კომიტეტის პირველი მდივანი (1960 - 1963)
  • ბათუმის კომკავშირის რაიკომის მეორე მდივანი (1957 - 1960)
  • აჭარის კოოპკავშირის უფროსი საქონელმცოდნე (1956 - 1957)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    სოციალურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (25-11-1992 - 25-11-1995)