გივი ცივაძე გივი ცივაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 22-12-1947

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ბათუმი

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ქობულეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ხარკოვის სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის მინისტრთა საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე (1995)
  • აჭარის ჯანდაცვისა და სოციალური უზრუნველყოფის მინისტრი (1992 - 1995)
  • აჭარის ჯანდაცვის მინისტრი (1985 - 1992)
  • ბათუმის პირველი საავადმყოფოს ქირურგიული გან-ის გამგე, მთავარი ექიმი (1980 - 1985)
  • აჭარის რესპუბლიკური საავადმყოფოს მთავარი ექიმის მოადგილე (1978 - 1980)
  • ხარკოვის ზოგადი და გადაუდებელი ქირურგიის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის მეცნიერ მუშაკი (1974 - 1978)
  • ხარკოვის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის კლინიკური ორდინატურა (1972 - 1974)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • მედიცინის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    თურქეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)