ვახტანგ გოგუაძე ვახტანგ გოგუაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 15-03-1940

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №5 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს რესპუბლიკის სახელმწიფო საბჭოს მდივანი (1992)
  • რელიგიათმცოდნეობის კათედრის პროფესორი (1991 - 1992)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პრორექტორი კულტურისა და საგარეო ურთიერთობათა დარგში (1990 - 1991)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ესთეტიკის კათედრის პროფესორი (1986 - 1990)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პრორექტორი იდეურ-აღმზრდელობითი მუშაობის დარგში (1985 - 1986)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ესთეტიკის კათედრის დოცენტი (1980 - 1985)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საზოგადოებრივ პროფესიათა ფაკულტეტის გან-ის გამგე (1975 - 1980)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ესთეტიკის კათედრის დოცენტი (1975)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის გამოყენებითი სოციოლოგიის კათედრის დოცენტი (1974 - 1975)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ესთეტიკის კათედრის მასწავლებელი, უფროსი მასწავლებელი, დოცენტი (1967 - 1974)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფილოსოფიურ მეცნიერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • ესთეტიკის კათედრის დოცენტი
  • აკადემიური ხარისხი
  • ესთეტიკის კათედრის პროფესორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (15-06-1999 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „ლეიბორისტი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (17-10-1997 - 11-05-1998)
  • arrow
    ფრაქცია "ამომრჩეველი" - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (25-11-1995 - 17-10-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    რუსეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    შავი ზღვის აუზის ქვეყნების ეკონომიკური თანამშრომლობის ასამბლეა - დელეგაციის წევრი (04-05-1993 - 25-11-1995)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი - პარლამენტის სპიკერი (03-03-1993 - 25-11-1995)