გიორგი გახარია გიორგი გახარია
  • დაბადების თარიღი
  • 19-03-1975

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 - 29-12-2020)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 - 30-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ლომონოსოვის სახელობის მოსკოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, უმაღლესი ბიზნეს სკოლა
  • სპეციალობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მ. ლომონოსოვის სახელობის მოსკოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, პოლიტოლოგიის ფაკულტეტი
  • სპეციალობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პრემიერ-მინისტრი (2019 - )
  • ეროვნული უსაფრთხოების საბჭოს მდივანი (2019)
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი (2017 - 2019)
  • საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრი (2016 - 2017)
  • საქართველოს პრემიერ-მინისტრის მრჩეველი ეკონომიკურ საკითხებში - ეკონომიკური საბჭოს მდივანი (2014 - 2015)
  • საქართველოს ბიზნესომბუდსმენი (2013 - 2016)
  • Lufthansa Service Holding AG.LSG in Frankfurt, Germany ბიზნესის განვითარების დირექტორი აღმოსავლეთ ევროპაში, დსთ-ის ქვეყნებსა და რუსეთის ფედერაციაში (2008 - 2013)
  • მოსკოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტის გამოყენებითი ბიოტექნოლოგიის მოწვეული ლექტორი (2006 - 2009)
  • სხვადასხვა კერძო ორგანიზაციებში ხელმძღვანელ პოზიციებზე (1999 - 2008)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (11-12-2020 - 29-12-2020)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 30-11-2016)