ზვიად ცეცხლაძე ზვიად ცეცხლაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 26-02-1946

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (27-09-2002 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: დემოკრატიული აღორძინების კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • წყალმომარაგება და კანალიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • ბათუმის ნავთობგადამამუშავებელი ქარხნის გენერალური დირექტორი (1996 - 1999)
  • „ახალი ქართული ბანკის“ აჭარის რეგიონული ბანკის თავმჯდომარე (1994 - 1995)
  • სახელმწიფო კონცერნ „საქყოფრემმშენის“ ვიცე-პრეზიდენტი, პრეზიდენტი (1991 - 1992)
  • ასოციაცია „საქართველოს“ „მშენმრეწვკომპლექტის“ პრეზიდენტი (1985 - 1991)
  • ტრესტის მმართველი (1983 - 1985)
  • საქართველოს საყოფაცხოვრებო სამინისტროს ტრესტის „საქყოფრემმშენის“ უფროსის მოადგილე, მთავარი ინჟინერი (1978 - 1983)
  • „თბილქალაქმშენის“ N18 ტრესტის სამუშაოთა მწარმოებელი (1973 - 1978)
  • „თბილქალაქმშენის“ N10 სამმართველოს N14 ტრესტის მუშა (1964 - 1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „XXI საუკუნე“ - ფრაქციის წევრი (07-10-2002 - 08-12-2003)

კომიტეტი

  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-12-2002 - 22-04-2004)