სამსონ ჭანტურია სამსონ ჭანტურია
  • დაბადების თარიღი
  • 04-03-1955

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 04-07-2002)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • აბაშა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სუბტროპიკული მეურნეობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის წარმოების პროცესთა მექანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • აბაშის რაიონის გამგეობის თავმჯდომარე (1992 - 1997)
  • გაერთიანება საქნაირბითუმვაჭრობის დირექტორი (1989 - 1992)
  • კეთილარის მეცხოველეობის კომპლექსის მთავარი ინჟინერი, დირექტორის მ.შ. (1987 - 1988)
  • საქსოფლტრანსის აბაშის ასს ავტოტექმომსახურების სადგურის უფროსი, მთავარი ინჟინერი (1985 - 1987)
  • საქსახკომსოფლტექნიკის აბაშის რაიონული გაერთიანების ვაჭრობის ჯგუფის უფროსი ინჟინერი, ინჟინერ-ტექნოლოგი, ავტოტექმომსახურების სადგურის უფროსი (1980 - 1985)
  • აბაშის აგროსამრეწველო გაერთიანების უსაფრთხოების დაცვის და ხანძარსაწინააღმდეგო საქმის უფროსი ინჟინერი (1979 - 1980)
  • საქართველოს სუბტროპიკული მეურნეობის ინსტიტუტი (1973 - 1979)
  • აბაშიძის ეთერზეთების მეურნეობა-ქარხანა (1971 - 1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ (29.10.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 04-07-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის წევრი (27-10-2000 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 27-10-2000)

კომიტეტი

  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 04-07-2002)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 04-07-2002)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 04-07-2002)