რევაზ ყიფიანი რევაზ ყიფიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 26-11-1927

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ტყიბული

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საკავშირო დაუსწრებელი იურიდიული ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • იურიდიული

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს გენერალური პროკურორის პირველი მოადგილე (1997 - 1999)
  • საქართველოს გენერალური პროკურორის მოადგილე (1991 - 1997)
  • ამიერკავკასიის ტრანსპორტის პროკურორი (1980 - 1991)
  • საქართველოს პროკურატურის საგამოძიებო სამმართველოს უფროსი (1978 - 1980)
  • საქართველოს პროკურატურის საერთო ზედამხედველობის გან-ის უფროსი (1977 - 1978)
  • საქართველოს პროკურორის უფროსი თანაშემწე (1973 - 1977)
  • საქართველოს პროკურატურის განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა გამომძიებელი (1964 - 1973)
  • საკავშირო პროკურატურის უფროსი გამომძიებელი (1962 - 1964)
  • ქუთაისის პროკურატურის უფროსი გამომძიებელი (1953 - 1962)
  • ქუთაისის პროკურატურის გამომძიებლის კანდიდატი (1952 - 1953)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი

დამატებითი ინფორმაცია

საქართველოს დამსახურებული იურისტი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (25-10-2001 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 25-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დსთ-ს საპარლამენტაშორისო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    მართლწესრიგისა და კანონიერების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)